چی به سر نفتکش ایرانی می آید ؟!

چی به سر نفتکش ایرانی می آید ؟!

چی به سر نفتکش ایرانی می آید گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر جدید بعد از سانحه برخورد دوکشتی در آب های چین که یکی کشتی باری بود و دیگری کشتی نفتکش ایران بود که الان چند روز در حال سوختن می باشد که هنوز از سرنوشت افراد درون کشتی و  کشتی مشخص نیست . تا چه زمانی شعله ور باشد.. در ادامه …

حوادث : به نقل از رویترز، در حالی که نفتکش ایرانی حادثه دیده در دریای چین شرقی برای چهارمین روز متوالی همچنان در آتش می سوزد، وزارت اقیانوس ها و شیلات کره جنوبی اعلام کرد، تانکر آسیب دیده ایرانی ممکن است تا یک ماه همچنان شعله ور باشد.

با وجود وزش باد شدید، موج های خروشان و مواد سمی نشت کرده از کشتی، در منطقه ای به وسعت ۳۱۰۰ کیلومتر مربع به دنبال یافتن ۳۱ خدمه گمشده این نفتکش و همچنین مهار آتش هستند. این در حالی است که نگرانی ها از احتمال انفجار یا غرق شدن کشتی نیز رو به افزایش است.

پیدا شدن یک جسد بعد از حادثه کشتی نفتکش ایران

پارک سونگ دونگ، یک مقام وزارت اقیانوس ها و شیلات کره جنوبی در این باره گفت: «با توجه به موارد قبلی وقوع حادثه برای تانکرهای نفتکش، پیش بینی ما این است که شعله ها تا دو هفته یا یک ماه ادامه خواهد داشت.»وی افزود: «نگرانی ما در حال حاضر، سوخت نفتکش است که در صورت غرق شدن کشتی ممکن است آب را آلوده کند.»

تانکر نفتکش سانچی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران روز شنبه در نزدیکی ساحل شانگهای با کشتی باری چینی سی اف کریستال تصادف کرد.

دولت چین گفته لکه نفتی «بزرگی» در اطراف کشتی حادثه دیده مشاهده نکرده است و میعانات نشت کرده از کشتی با چنان سرعتی در حال سوختن است که در طی ۵ ساعت نشت میعانات، مقدار بسیار کمی از آن (کمتر از یک درصد) به داخل دریا می ریزد.

کشتی نفتکش ایران در آب‌های چین سوزانده شد

با این حال، با توجه به اینکه میعانات در هنگام تماس با آب و هوا خاصیت بسیار فراری پیدا می کند، نگرانی ها از انفجار و غرق شدن کشتی در حال افزایش است. به گفته مقامات کره ای، کارشناسان احتمال می دهند، نفتکش به محض برخورد با کشتی باری چینی دچار آتش سوزی شده باشد.

پارک افزود، با توجه به فاصله ۱۰۰ کیلومتری محل حادثه با ساحل کره جنوبی، احتمال سرایت آلودگی به آب های این کشور در حال حاضر بعید به نظر می رسد.منبع: تسنیم

شما اینجا هستید » صفحه اصلی حوادث , خبر جدید » چی به سر نفتکش ایرانی می آید ؟!