ورزش چربی سوز فقط در این زمان انجام بدید!

ورزش چربی سوز فقط در این زمان انجام بدید!

ورزش چربی سوز فقط در این زمان انجام بدید!  به گزارش  سرویس ورزش و سلامت  پایگاه اطلاع رسانی خبر جدید  بهترین زمان برای ورزش های چربی سوز!  بهترین زمان برای چربی سوزی قبل از صبحانه خوردن و در اول روز است.

این کار علاوه بر این که موجب چربی سوزی بیشتر و کاهش وزن می شود، انرژی بدن را برای طول روز تامین می کند و باعث می شود در طی روز احساس شادابی بیشتری نیز داشته باشید.

 

چرا قبل از صبحانه ؟

یکی از دلایلی که ورزش قبل از صبحانه بیشتر چربی سوزی می کند و یا حداقل نمی گذارد وزن اضافه شود این است که این ورزش بدن را وادار به استفاده از ذخایر چربی بدن می کند.

در یک تحقیق از ۲۸ مرد سالم خواسته شد تا به مدت ۶ هفته صبحانه ای ۳۰ درصد پرکالری تر و ۵۰ درصد چرب تر از گذشته میل کنند.

بعد از ۶ هفته عده ای به حالت قبل بازگشتند و گروه دیگری ورزش منظم روزانه را در پیش گرفتند.

از میان گروه دوم عده ای قبل از صبحانه و عده ای بعد از وعده صبحانه به همان میزان و دقیقا همان تمرینات به ورزش مشغول شدند.

بعد از یک ماه نتایج به این صورت بود: گروهی که اصلا ورزش نکرده بودند حداقل ۳ کیلوگرم به وزن همگی شان افزوده شده بود.

گروه دیگر که بعد از صبحانه ورزش کرده بودند نیز افزایش وزن داشتند اما به میزان نصف گروه قبلی و اما گروهی که قبل از صبحانه ورزش کردند هیچ گونه افزایش وزنی (حتی ۱۰۰ گرم) نیز نداشته اند.

هرچند که شرکت کنندگان در این مطالعه محدود و همگی مرد و در رنج سنی ۲۱ سال بودند و از همه مهم تر این که ورزش با شکم خالی برای این گروه کاهش وزنی در پی نداشت اما می توان نتیجه گیری کرد که ورزش کردن با شکم خالی در صبح زود پتانسیل چربی سوزی بیشتری نسبت به ورزش با شکم پر دارد.

البته مطالعات کوچک دیگری نیز در این زمینه انجام شده است که ورزش کردن با شکم کاملا خالی چربی سوزی پایدارتر و شدیدتری را در طول روز ایجاد می کند.

تنظیم ریتم بدن

اما گزینه دیگری نیز برای کاهش وزن و حفظ وزن تان وجود د ارد و آن این است که ریتم شبانه روزی بدن تان را تنظیم کنید.

مطالعات نشان می دهند که افرادی که صبح زود از خواب بر می خیزند و حداقل دو ساعت از ساعات اولیه روز را در نور طبیعی آفتاب می گذرانند افرادی پرانرژی تر و لاغرتر هستند.

بنابراین ورزش در صبح زود نه تنها باعث تناسب اندام می شود بلکه بیشتر از چند ساعت خواب اضافه شما را پر انرژی تر خواهد کرد.

شما اینجا هستید » صفحه اصلی خبر جدید , ورزش و سلامت » ورزش چربی سوز فقط در این زمان انجام بدید!