ناتوانی سیستم دفاعی آمریکا در برابر موشک “آوانگارد”

ناتوانی سیستم دفاعی آمریکا در برابر موشک “آوانگارد”

ناتوانی سیستم دفاعی آمریکا در برابر موشک “آوانگارد”   به گزارش سرویس بین الملل پایگاه اطلاع رسانی خبر جدید جدیدترین موشک مافوق صوت روسی “آوانگارد”، که سرعت آن بیش از عدد ماخ (лسبت سرعت شی در یک سیال به سرعت صوت در همان سیال است) تقریبا ۲۰ برابر است.

این سیستم موشکی جدید روسیه، معادلات سیستم دفاع آمریکا را بر هم می زند. الکسی لئونکوف کارمند پر سابقه موسسه تحقیقاتی مرکزی نیروی هوایی فدراسیون روسیه در مصاحبه با اسپوتنیک این اظهارات را بیان نمود.

پیش از این، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنرانی دیروز خود در مقابل مجلس فدرال، خبر از ایجاد سیستم موشکی “آوانگارد” روسیه، با قابلیت پرواز در لایه های متراکم جو با سرعت مافوق صوت بیش از ۲۰ برابر عدد ماخ را داد.

کارشناس فضایی روسیه در این خصوص گفت: “من فکر می کنم که ساخت این موشک پاسخ به سیتم موشکی آمریکایی ها مستقر در اروپا است.

سیستم آمریکایی Aegis، تنها تا ۵ برابر عدد ماخ سرعت دارد. برای اینکه بتوان موشک هایی با سرعت ۱۰ ماخ را رهگیری نمود، نیاز به موشک هایی با سرعت ۱۵ برابر عد ماخ داریم که این امر از توان آمریکایی ها خارج است”.

ولادیمیر پوتین در سخنرانی دیروز خود در برابر مجلس فدرال روسه گفت که موشک‌های بالستیک جدید و نیرومندی را ساخته که سیستم‌های دفاعی قادر به مقابله با آنها نیستند و استفاده از شبکه‌های دفاع ضدموشکی در برابر آنها بیهوده است.

شما اینجا هستید » صفحه اصلی بین الملل , خبر جدید » ناتوانی سیستم دفاعی آمریکا در برابر موشک “آوانگارد”