شناسایی بهترین آنتی‌ ویروس‌ برای اندروید

شناسایی بهترین آنتی‌ ویروس‌ برای اندروید

شناسایی بهترین آنتی‌ ویروس‌ برای اندروید  به گزارش  سرویس فناوری  پایگاه اطلاع رسانی خبر جدید  بهترین آنتی‌ویروس‌ها برای اندروید مشخص شدند..  ده‌ها آنتی‌ویروس برای سیستم عامل اندروید در دسترس است، اما انتخاب یک محصول خوب و مؤثر می‌تواند بسیار دشوارتر از آن چیزی باشد که تصور می‌کنید، خوشبختانه موسسه‌هایی چون AV-TEST با انجام تست‌های تخصصی کار را برای کاربران آسان می‌کنند.

موسسه یاد شده در تازه‌ترین دور از تست‌های تخصصی خود به بررسی آنتی ویروس‌های محبوب برای سیستم عامل اندروید پرداخته و بهترین‌ها را دست نشان کرده است.

شناسایی بهترین آنتی‌ ویروس‌,بهترین آنتی‌ ویروس‌,شناسایی بهترین آنتی‌ ویروس‌ برای اندروید, آنتی‌ ویروس‌, آنتی‌ ویروس‌ برای اندروید,بهترین آنتی‌ ویروس اندروید

شناسایی بهترین آنتی‌ ویروس‌,بهترین آنتی‌ ویروس‌,شناسایی بهترین آنتی‌ ویروس‌ برای اندروید, آنتی‌ ویروس‌, آنتی‌ ویروس‌ برای اندروید,بهترین آنتی‌ ویروس اندروید

در این دور از بررسی‌ها ۹ محصول موفق به کسب حداکثر امتیاز ممکن شده‌اند که در میان آنها برندهایی چون Symantec ،Tencent ،AVG ،Trend Micro و Sophos به چشم می‌خورد. امتیاز نهایی ۱۳ به معنی کسب امتیاز ۶ از ۶ در بخش محافظت، ۶ از ۶ در بخش استفاده آسان و ۱ از ۱ در بخش قابلیت‌ها است.

طبق معمول نسخه مخصوص اندروید برندهایی چون Bitdefender ،Kaspersky و McAfee که در بخش کامپیوترهای رومیزی عملکرد عالی دارند، در بخش دستگاه‌های قابل حمل نیز عملکرد خیره کننده‌ای به نمایش گذاشته‌اند و همگی جزو آنتی ویروس‌های برتر برای اندروید هستند،

هرچند که برخی از آنها موفق به کسب امتیاز کامل در تست عملکرد در دنیای واقعی نشده‌اند. برای نمونه Kaspersky توانسته ۹۹٫۶ درصد بدافزارها را شناسایی کند یا Bitdefender موفق به شناسایی ۹۹٫۷ درصد بدافزارها شده است.

اما این قابلیت Google Play Protect موجود در اپلیکیشن Play store بود که عملکرد ضعیف‌تر از انتظار داشت و توانسته تنها ۶۲٫۹ درصد بدافزارها را شناسایی کند.

قابلیت یاد شده بخشی از اپلیکیشن Play store نصب شده بر روی دستگاه‌های اندرویدی است و اپلیکیشن های نصب شده بر روی دستگاه کاربر را از نظر وجود کُدهای مخرب بررسی می‌کند. جالب اینکه به گفته AV-TEST به طور متوسط آنتی ویروس‌های اندرویدی قادر به تشخیص ۹۷٫۸ درصد بدافزارها هستند اما ظرف چهار هفته اخیر با بهبود همراه بوده و به ۹۸٫۵ درصد رسیده است.

بررسی‌های AV-TEST نشان می‌دهد اغلب آنتی ویروس‌های محبوب قادر به محافظت از کاربر در برابر بدافزارهای شناخته شده و بدافزارهای جدید هستند، هرچند که به طور متوسط ۸ تشخیص اشتباه نیز دارند. در مجموع امروز در وجود گوشی‌های پرقدرت، باتری پرظرفیت و از همه مهم‌تر آنتی ویروس‌های بالغ، نصب یک نمونه از آن دیگر با دردسرهای گذشته همراه نیست.

/شهر سخت افزار

شما اینجا هستید » صفحه اصلی خبر جدید , فناوری » شناسایی بهترین آنتی‌ ویروس‌ برای اندروید