روش تند و سریع برای خانه تکانی

روش تند و سریع برای خانه تکانی

روش تند و سریع برای خانه تکانی   به گزارش  سرویس اجتماعی  پایگاه اطلاع رسانی خبر جدید   ترفند ساده و سریع برای خانه تکانی با رعایت و توجه کردن به این نکات کار خانه تکانی را سریع و آسان به اتمام برسانید.

 

کارد و چنگال میوه خوری

روش تند و سریع برای خانه تکانی,ترفند ساده و سریع برای خانه تکانی,خانه تکانی,ترفند ساده خانه تکانی,ترفند سریع برای خانه تکانی,نکاتی سریع برای خانه تکانی

روش تند و سریع برای خانه تکانی,ترفند ساده و سریع برای خانه تکانی,خانه تکانی,ترفند ساده خانه تکانی,ترفند سریع برای خانه تکانی,نکاتی سریع برای خانه تکانی

این وسایل معمولا ضدزنگ هستند و بعد از هر بار استفاده، فقط نیاز به شست و شو در آب نیم گرم و مایع ظرفشوئی دارند و بعد از آبکشی باید به طور کامل خشک شوند.روش تند و سریع برای خانه تکانی

ولی اگر نمک و اسیدهای موجود در میوه ها مدت زیادی با آنها در تماس باشند، می توانند لکه هائی از خود باقی بگذارند. این لکه ها را با اسکاچ نرم و مستعمل تمیز کنید و سپس با یک پارچه ی نرم جلا دهید.

توصیه می کنیم، هرگز آنها را در آب خیس نکنید و همراه با ظرف های دیگر، شستن آنها را به بعد موکول نسازید.

 

 

لیوان ها و شربت خوری های کریستالی

در حالت کلی آنها را با مایع ظرفشوئی و آب نیم گرم بشوئید.

اما در صورتی که خیلی کثیف شده اند، با مخلوطی از یک سوم سرکه و دو سوم آب بشوئید و اگر نتیجه نگرفتید، با محلول آمونیاک نیز شست و شو دهید.

در این موارد سفارش می شود از روی دستکش معمولی ظرفشویی یک دستکش بزرگ از پارچه ی پنبه ای نیز بپوشید و دست ها را در محلول فرو برید و قسمت های مختلف این وسایل را خوب مالش دهید.

هرگز برای شستن ظرف های کریستالی از پودر ظرفشوئی استفاده نکنید، زیرا آنها را کدر می سازد.

 

 

کاردهای آشپزخانه

هرگز آنها را در آب خیس نکنید زیرا سبب خراب شدن دسته ی آنها می گردد.روش تند و سریع برای خانه تکانی

همچنین شست و شوی یک کارد کثیف را به چند ساعت بعد موکول نکنید زیرا تیغه آن لکه می گیرد. پس یک کارد را بلافاصله پس از استفاده با آب نیم گرم و پودر ظرفشوئی بشوئید و همان لحظه با حوله‌ی نرم خشک کنید.

در مورد اغلب کاردها می توانید با اسکاچ نرم لکه زدائی کنید و حتی کاغذ سنباده ی نرم جهت این کار مورد استفاده قرار دهید.

هر چند که امروزه بیشتر خانم ها برای تمیزکردن آنها از کارد تیزکنی استفاده می کنند، ولی این کار معمولا لبه‌ ی تیز کارد را می تراشد و سبب می شود که کارد خاصیت تیزی خود را از دست بدهد.

یک راه حل ساده برای تیز کردن کارد آشپزخانه این است که روی یک میله ی چوبی، کاغذ سنباده‌ نرم بپیچید و تیغه ی کارد را با زاویه ی ۱۵ درجه نسبت به سطح سنباده به آن مالش دهید. کارد آشپزخانه تیز خواهد شد.

 

 

 کفگیر و قاشق بزرگ پلاستیکی

این نوع وسایل معمولا روکش آکلریلیک دارند. توصیه می شود که آنها را بعد از استفاده بلافاصله شسته و با حوله‌ی نرم پاک کنید.

در صورتی که موفق به لکه زدائی آنها نشدید، جوش شیرین به کار ببرید، اما هرگز از سیم ظرفشوئی در این مورد استفاده نکنید.

همچنین سفارش می شود برای پاکیزه کردن و لکه گیری آنها، از به کار بردن هر نوع اسید یا استون و نظایر آنها خودداری نمائید.

اگر این نوع وسایل مدت نسبتا زیادی داخل غذا بمانند یا همراه سایر ظروف خیس شوند، لطف خود را از دست می‌دهند.روش تند و سریع برای خانه تکانی

 

 

تخته ی آشپزخانه

این وسیله سابقا از چوب ساخته می‌شد، ولی امروزه انواع مختلف پلاستیکی آن در موارد زیادی به خدمت خانم‌های خانه‌دار درآمده است و در خرد کردن سبزی، سیب زمینی و پیاز و قطعه قطعه کردن گوشت و خلال کردن پسته و بادام و غیره به درد می خورد.

متاسفانه نظافت این وسیله ی مفید غالبا مورد غفلت قرار می گیرد و رنگ سبزی توام با رنگ گوشت منظره ی زننده ای به آن می دهد.

توصیه می شود بلافاصله بعد از استعمال، آن را با پودر پاک کننده و سیم ظرفشوئی خوب بشوئید و اگر نتیجه مطلوب نگرفتید، از جوش شیرین و نمک آشپزخانه کمک بگیرید و از هر کدام روی تخته بریزید و با آب خیلی کم روی آن اسکاچ بمالید.

همچنین خمیردندان معمولی نیز در پاکیزه کردن تخته ی آشپزخانه اعجاز می کند، به شرطی که مدت یک ساعت روی لکه ی آن باقی بماند و سپس با آب گرم شسته شود.

به هر حال سعی کنید بعد از هر بار استعمال، کوچک ترین لکه ای روی آن باقی نماند زیرا لکه زدائی بعدی مشکل خواهد شد.

 

 

ظروف آلومینیومی

رایج ترین ظروف در خانه هاست، زیرا نسبتا ارزان قیمت هستند و پاکیزه نگه داشتن آنها نیز ساده است.

کافی خواهد بود که آنها را با آب گرم و مایع ظرفشوئی بشوئید و با خیال راحت سیم ظرفشوئی به کار برید.

حتی اگر غذا در آنها بسوزد، جای نگرانی نیست. فقط باید در همچو موارد در ظرف آب بریزید و روی اجاق به جوش بیاورید و مدتی متناسب با میزان سوختگی روی اجاق در حالت جوش نگه دارید.روش تند و سریع برای خانه تکانی

سپس با یک قاشق چوبی بقایای آن را بردارید و با سیم ظرفشویی و پودرهای پاک کننده ی معمولی ظرف را تمیز کنید.

 

 

فنجان و نعلبکی چینی

فنجان و نعلبکی های مخصوص چای و قهوه باید بعد از هر بار استفاده فورا با آب و مایع ظرفشوئی شسته شوند. هر دو سه روز یک بار نیز پاکیزه کردن آنها با جوش شیرین توصیه می شود. اگر در اثر عدم توجه، لکه گرفته اند، آن قسمت را با پودرظرفشوئی، به کمک یک دستمال نرم مرطوب پاکیزه کنید.

هرگز برای شستن آنها از سیم ظرفشوئی کمک نگیرید و نیز از رنگبرهای مختلف استفاده نکنید،

هر چند که برخی خانم‌ها مدت چند ساعت قوری چینی و لیوان ها و نعلبکی ها را در مایعات رنگبر قرار می‌دهند تا از آنها لکه زدائی نمایند، ولی ضمن این کار آنها درخشندگی و تازگی خود را نیز از دست می دهند و آماده برای پذیرش لکه های بعدی می شوند.

 

منبع : zendegionline.ir

شما اینجا هستید » صفحه اصلی اجتماعی , خبر جدید » روش تند و سریع برای خانه تکانی