رفع دیسک کمر با این حرکات ورزشی

رفع دیسک کمر با این حرکات ورزشی

رفع دیسک کمر با این حرکات ورزشی به گزارش  سرویس ورزش و سلامت  پایگاه اطلاع رسانی خبر جدید  بهبودی دیسک کمر با این حرکات ورزشی با رعایت کردن و تکرار منظم این ورزش ها مشکلات دیسک کمر را رفع می کند. رفع دیسک کمر

چند حرکت ورزشی برای بهبود دیسک کمر

در این قسمت چند حرکت ورزشی به شما معرفی می کنیم که به رفع دیسک کمر کمک می کند اما تاکید میکنیم که قبل از آن با پزشک مشورت کنید.

* حرکت نیمه کبری

این حرکت باعث می‌شود که مایع دیسک کمر به قسمت میانی ستون فقرات هدایت شود.برای انجام این حرکت بر روی شکم دراز بکشید. آرام آرام سمت عقب بدن را فشار دهید. دست‌ها را بر روی زمین کنار سر قرار دهید. ۱۰ ثانیه در این حرکت بمانید. ۱۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

* حرکت کبری

این حرکت شبیه حرکت قبلی است. فقط بدن بیشتر به سمت عقب کشیده می‌شود.

* همسترینگ نشسته

این حرکت باعث می‌شود که همسترینگ منقبض و منبسط شود. این حرکت در حالت نشسته انجام می‌شود. پاها را به جلو دراز کنید، با دست ها کف پاها را به سمت بدن بکشید.۳۰ ثانیه پاها را در این حالت نگه دارید. حداقل با سه بار تکرار این حرکت را انجام دهید.

رفع دیسک کمر,دیسک کمر,رفع دیسک کمر با این حرکات ورزشی,درمان دیسک کمر با ورزش,طرز خوابیدن بیماران دیسک کمر,درمان دیسک کمر بدون جراحی,پارگی دیسک کمر,دیسک

رفع دیسک کمر,دیسک کمر,رفع دیسک کمر با این حرکات ورزشی,درمان دیسک کمر با ورزش,طرز خوابیدن بیماران دیسک کمر,درمان دیسک کمر بدون جراحی,پارگی دیسک کمر,دیسک

* خم کردن یک پا در شکم

این حرکت باعث کشیده شدن عضلات پایین کمر و لگن می‌شود و میزان فشار بر روی ستون فقرات را کمتر می‌کنند.برای انجام این حرکت در حالی که خوابیده‌اید دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید. یک پا را در شکم خم کنید و با دست‌ها نگه دارید و پای دیگر را بر روی زمین دراز کنید.این حرکت را بر روی پای دیگر نیز انجام دهید. این حرکت را با ۱۰ بار تکرار انجام دهید.

* حرکت گربه – گاو

این حرکت ترکیب دو حرکت یوگا است و باعث می‌شود که فشار در قسمت پایینی ستون فقرات کمتر شود.چهار دست و پا بر روی زمین قرار بگیرید. در یک حرکت کمر را به سمت داخل خم کنید و در حرکت دیگر کمر را به سمت بیرون فشار دهید. به دم و باز دم خود در انجام این حرکت توجه کنید. این حرکت‌ را با پنج بار تکرار انجام دهید.

* حرکت عضله خم کننده

بر روی زمین زانو بزنید. یک پا را با زاویه ۹۰ درجه بر روی زمین قرار دهید. در همین حالت کمر و لگن را به سمت جلو خم کنید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را با ۱۰ بار تکرار بر روی هر پا را انجام دهید.

* نزدیک کردن لگن به زمین

این حرکت باعث می‌شود که عضلات کمر کشیده شوند و درد این عضلات کمتر شود.بر روی کمر دراز بکشید، دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید. قسمت پایین کمر را به زمین فشار دهید. ۱۰ ثانیه در این حالت باقی بمانید، سپس کمر را رها کنید.

/الو دکتر

شما اینجا هستید » صفحه اصلی خبر جدید , ورزش و سلامت » رفع دیسک کمر با این حرکات ورزشی