بیوگرافی علی کریمی بازیکن اهل کرج + عکس

بیوگرافی علی کریمی بازیکن اهل کرج + عکس

بیوگرافی علی کریمی بازیکن اهل کرج  به گزارش  سرویس فرهنگ و هنر  پایگاه اطلاع رسانی خبر جدید  زندگینامه علی کریمی بازیکن اهل کرج  علی کریمی در ۱۷ آبان ۱۳۵۷ در کرج به‌دنیا آمد و فرزند سوم خانواده است.کریمی اصالتاً لاهیجانی است. پدر او ولی‌الله کریمی، در جوانی در استان گیلان بازیکن فوتبال بوده و مادرش خانه‌دار است.

زندگینامه علی کریمی

نام کامل: محمدعلی کریمی پاشاکی
زادروز: ۱۷ آبان ۱۳۵۷
زادگاه: کرج، استان البرز
قد : ۱۷۸ سانتی‌متر
پست : هافبک

علی کریمی ۳ برادر و یک خواهر دارد. فرشید، برادر بزرگترش همانند وی به فوتبال روی آورد و مدتی با او هم‌بازی بود. کریمی گفته‌است که در کودکی هوادار پرسپولیس بوده‌است و در زمانی که با پدرش برای دیدن بازی‌های این تیم به ورزشگاه آزادی تهران می‌رفته، آرزو می‌کرده روزی برای این تیم بازی کند.

او تا سوم راهنمایی، دانش‌آموز ممتازی بوده‌است اما در دوران دبیرستان با افت تحصیلی مواجه می‌شود. سرانجام تحصیلات خود را با دریافت مدرک دیپلم پایان می‌دهد و پس از آن روی فوتبال تمرکز می‌کند.

علی کریمی در سال ۱۳۷۸ و ۲۰–۱۹ سالگی ازدواج کرد و دو فرزند پسر به نام‌های هاوش و هیرسا دارد.علی کریمی ازدواج زودهنگام خود را از دلایل موفقیتش می‌داند و در مورد این که فرزندانش مانند او بازیکن فوتبال شوند ابراز علاقه کرده‌است، اما گفته‌است آن‌ها را به فوتبال بازی‌کردن مجبور نمی‌کند و ترجیح می‌دهد آن‌ها را در انتخاب آینده خود آزاد بگذارد.

بیوگرافی علی کریمی,علی کریمی,بیوگرافی علی کریمی بازیکن اهل کرج,علی کریمی بازیکن اهل کرج,زندگینامه علی کریمی بازیکن اهل کرج,زندگینامه علی کریمی,زندگینامه ,بیوگرافی,فوتبال ملی علی کریمی,محمدعلی کریمی پاشاکی, پرسپولیس,باشگاه‌های حرفه‌ای علی کریمی,

بیوگرافی علی کریمی,علی کریمی,بیوگرافی علی کریمی بازیکن اهل کرج,علی کریمی بازیکن اهل کرج,زندگینامه علی کریمی بازیکن اهل کرج,زندگینامه علی کریمی,زندگینامه ,بیوگرافی,فوتبال ملی علی کریمی,محمدعلی کریمی پاشاکی, پرسپولیس,باشگاه‌های حرفه‌ای علی کریمی,

فوتبال ملی علی کریمی

علی کریمی از سال ۱۳۷۷ وارد تیم ملی فوتبال ایران شد. او در دوران ملی خود حضور پیوسته‌ای داشته و در ۳ دوره جام ملت‌های آسیا «۲۰۰۰، ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷»، یک دوره بازی‌های آسیایی «۱۹۹۸» برای ایران بازی کرده‌ است. وی در ۴ دوره انتخابی جام جهانی «۲۰۰۲، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴» مجموعاً در ۳۶ بازی به میدان رفته‌ است و ۲ بار در راه‌یابی ایران به جام جهانی «۲۰۰۶ و ۲۰۱۴» مشارکت داشته‌ است که در یک دوره جام جهانی «۲۰۰۶» حضور داشت و ۲ بازی انجام داد. او اولین بازی ملی خود را در سال ۱۳۷۷ برابر تیم ملی کویت انجام داد.

او در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ نیز از بازیکنان تیم ملی ایران بود و توانست در بازی مقابل گوآم پنج گل به ثمر برساند. علی کریمی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۴ با زدن ۵ گل آقای گل مشترک مسابقات شد. ایران در این مسابقات پس از ژاپن و چین سوم شد و هتریک علی کریمی در بازی با کره جنوبی در یک چهارم نهایی نقش مهمی در این موفقیت ایران داشت. او در همان سال بهترین بازیکن سال فوتبال آسیا شناخته شد و قهرمانی بازی‌های غرب آسیا را نیز به همراه تیم ملی کسب کرد. کریمی در جام جهانی ۲۰۰۶ نمایش ضعیفی داشت که به مصدومیت طولانی مدت او مربوط می شد. در اکتبر ۲۰۰۸ در حالی که علی دایی او را به تیم ملی دعوت کرده بود، کناره‌گیری خود را از فوتبال ملی اعلام کرد.

باشگاه‌های حرفه‌ای علی کریمی

پرسپولیس
فتح تهران
الاهلی امارات
بایرن مونیخ
القطر
السیلیه
پرسپولیس
استیل‌آذین
شالکه ۰۴
تراکتورسازی

افتخارات باشگاهی
نفت تهران
– مسابقات نوجوانان تهران: قهرمانی
فتح تهران
– مسابقات امیدهای تهران: قهرمانی
پرسپولیس
لیگ آزادگان
– قهرمانی (۲): ۷۸–۱۳۷۷، ۷۹–۱۳۷۸
– نایب‌قهرمانی (۱): ۸۰–۱۳۷۹

جام حذفی
– قهرمانی (۱): ۷۸–۱۳۷۷

جام باشگاه‌های آسیا
– مقام سوم (۲): ۷۹–۱۳۷۸، ۸۰–۱۳۷۹

الاهلی
لیگ برتر
– نایب قهرمان (۱): ۰۴–۲۰۰۳

جام حذفی
– قهرمانی (۲): ۰۲–۲۰۰۱، ۰۴–۲۰۰۳

بایرن مونیخ
بوندس‌لیگا
– قهرمانی (۱): ۰۶–۲۰۰۵

جام حذفی
– قهرمانی (۱): ۰۶–۲۰۰۵

جام اتحادیه (لیگا پوکال)
– نایب‌قهرمانی (۱): ۰۷–۲۰۰۶

شالکه ۰۴
جام حذفی
-۱۱–۲۰۱۰

تراکتورسازی
جام حذفی
– قهرمانی (۱): ۹۳–۱۳۹۲

ملی

بازی‌های آسیایی
– قهرمانی (۱): ۱۹۹۸

جام ملت‌های آسیا
– مقام سوم (۱): ۲۰۰۴

قهرمانی فوتبال غرب آسیا
– قهرمانی (۲): ۲۰۰۰، ۲۰۰۴

جام بین قاره‌ای آسیا-اقیانوسیه
– قهرمانی (۱): ۲۰۰۳

افتخارات فردی

بهترین بازیکن مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۰
بازیکن ماه آسیا: ژوئن ۲۰۰۰، اکتبر ۲۰۰۱، اکتبر ۲۰۰۳
بهترین بازیکن جام بین قاره‌ای آسیا-اقیانوسیه ۲۰۰۳
آقای گل لیگ برتر فوتبال امارات: ۲۰۰۴–۲۰۰۳
آقای گل جام ملت‌های آسیا: ۲۰۰۴
عضو تیم منتخب جام ملت‌های آسیا: ۲۰۰۴
بازیکن سال فوتبال آسیا: ۲۰۰۴، ۲۰۱۲ (نفر دوم)
گلزن‌ترین هافبک لیگ برتر ۸۹–۱۳۸۸ (نهمین دوره لیگ برتر) – ۱۴ گل
گلزن‌ترین هافبک لیگ برتر ۹۱–۱۳۹۰ (یازدهمین دوره لیگ برتر) – ۱۲ گل
دومین گلزن برتر تاریخ پرسپولیس در رقابت‌های آسیایی (جام باشگاه‌های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا) – ۱۰ گل

 

شما اینجا هستید » صفحه اصلی بیوگرافی ها , خبر جدید » بیوگرافی علی کریمی بازیکن اهل کرج + عکس