بیوگرافی حسین سرشار | عکس و زندگینامه حسین سرشار

بیوگرافی حسین سرشار | عکس و زندگینامه حسین سرشار

بیوگرافی حسین سرشار      به گزارش  سرویس بیوگرافی ها  پایگاه اطلاع رسانی خبر جدید      عکس و زندگینامه حسین سرشار  …. حسین سرشار متولد سال ۲۲ خرداد ۱۳۱۳ و درگذشته ۲۰ فروردین  ۱۳۷۴ و  خواننده و موسیقیدان، دوبلور و هنرپیشه ایرانی بود. حسین سرشار در اپراها و تئاترهای ایرانی و ایتالیایی اجرا کرد و در کنار فاخره صبا و اولین باغچه بان از بنیان گذاران اپرای تهران بود. پس از انقلاب و تعطیلی اپرا، در سینمای ایران بازی و دوبله کرد. در ۶۰ سالگی درگذشت. پیرامون مرگ او روایت‌های گوناگونی وجود دارد.

 

بیوگرافی حسین سرشار

 

تولد ۲۲ خرداد ۱۳۱۳ – تهران، ایران

مرگ ۲۰ فروردین ۱۳۷۴ (۶۰ سال)

آبادان، ایران

ملیت ایرانی

پیشه خواننده اپرا، موسیقیدان، دوبلور و هنرپیشه

 

زندگینامه

 

حسین سرشار در سال ۱۳۱۳ در محله‌ای قدیمی در خیابان فرهنگ تهران چشم به جهان گشود.

برخی منابع تاریخ تولد حسین سرشار را ۱۳۱۰ ذکر کرده‌اند اما همسر حسین سرشار در بیوگرافی او کتاب نامبرده حسین سرشار (نوشته ساناز سیداصفهانی) تاریخ تولد او را ۱۳۱۳ ذکر کرده‌است.

 

 

تحصیل

 

حسین سرشار در سال ۱۳۳۳ از هنرستان عالی موسیقی در رشته آواز (اپرا) دیپلم گرفت و برای ادامهٔ تحصیل راهی ایتالیا شد و در آنجا دورهٔ نهایی کنسرواتوار سانتاچی چیلیای رم را با درجهٔ اول به پایان رسانید و در ژوئن ۱۹۶۲ موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس در رشته اپرا شد.

در کنکور بین‌المللی اپرای لافنی چه در ونیز شرکت نمود و یکی از هفت برندهٔ جایزه آواز آن مسابقه شد. در نهایت از طرف همان اپرا به‌عنوان سولیست در کنسرتی با ارکستر میلان شرکت نمود. حیطه صدای وی باریتون دراماتیک بوده و در اپراهای بسیاری ایفای نقش نموده‌است.

 

بیوگرافی حسین سرشار,عکس و زندگینامه حسین سرشار,بیوگرافی کامل حسین سرشار,زندگینامه حسین سرشار,بیوگرافی,حسین سرشار,عکس حسین سرشار

بیوگرافی حسین سرشار,عکس و زندگینامه حسین سرشار,بیوگرافی کامل حسین سرشار,زندگینامه حسین سرشار,بیوگرافی,حسین سرشار,عکس حسین سرشار

حواشی و شایعات پیرامون مرگ

 

روایت‌های گوناگونی دربارهٔ مرگ حسین سرشار وجود دارد. سرشار مدتی ناپدید شد و خانواده‌اش، آگهی مفقود شدنش را در روزنامه‌ها منتشر کردند.

در سال ۱۳۷۴ خبر مرگ حسین سرشار بر اثر تصادف با اتومبیل در روزنامه‌های ایران منتشر شد. منابع رسمی دولتی، مرگ سرشار را بر اثر بیماری آلزایمر و تصادف با اتومبیل اعلام کردند. اما برخی، مرگ سرشار را به جریان قتل‌های زنجیره‌ای ایران مرتبط دانسته‌اند.

محمد علی کشاورز دربارهٔ بیماری سرشار و مرگ  حسین سرشار گفته است: «حسین بی‌نهایت به اپرا عشق می‌ورزید، و وقتی اپرا تعطیل شد این حالت روانی‌اش به هم خورد و این‌طور شد. توی اهواز توی بیمارستان روانی نگه اش داشتند و بعد برش گرداندند این جا و یک مراقب برایش گذاشتند،

او هر روز صبح ساعت ۹ می‌رفت دم تالار رودکی و اشک می‌ریخت. یک روز دیگر مواظبش نبودند رفت زیر ماشین. هیچ بزرگداشتی برایش نگرفتند.»

علی رضا نوری زاده در کتاب سونای زعفرانیه او را از قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای ایران می‌خواند و مدعی است به جرم آزاده گویی به دست مأموران وزارت اطلاعات به آبادان برده می‌شود و با دادن شوک الکتریکی، شکنجه می‌شود و سرانجام با صحنه‌سازی مرگش را تصادف با خودرو نشان می‌دهند.

همچنین گفته می‌شود او به دلیل دوستی با علی‌اکبر سعیدی سیرجانی که خود نیز قربانی قتل‌های زنجیره‌ای ایران بود کشته شد.

 

منابع جمهوری اسلامی ایران می‌گویند «وی در اواخر عمر وضع مالی بدی داشت و دچار افسردگی روحی شده بود. وی دچار بیماری آلزایمر شد و پس از خروج از منزل دیگر بازنگشت. خانواده وی برای پیدا شدن او به روزنامه‌ها آگهی دادند ولی سرانجام پس از مرگ وی در یک مرکز درمانی روان‌پزشکی در آبادان، هویت وی شناسایی شد.»

 

 

فیلم‌شناسی

اجاره‌نشین‌ها – داریوش مهرجویی ۱۳۶۵

جعفرخان از فرنگ برگشته – علی حاتمی ۱۳۶۶

هامون (فیلم) – داریوش مهرجویی ۱۳۶۸

ای ایران(فیلم) – ناصر تقوایی ۱۳۶۸

رنو تهران – ۲۹ – سیامک شایقی ۱۳۶۹

راه و بیراه – سیامک شایقی ۱۳۷۰

شما اینجا هستید » صفحه اصلی بیوگرافی بازیگران , بیوگرافی خوانندگان , بیوگرافی ها , خبر جدید » بیوگرافی حسین سرشار | عکس و زندگینامه حسین سرشار